Teslimat Koşulları

Sipariş, kargo ve teslimat ile ilgili birçok sorunuzun cevabı bu sayfada yer almaktadır.

Kargo ücreti ne kadar?
 

MNG KARGO 
Mng Kargo Sabit Kargo 30 TL dir. 210 TLÜzeri Kargo Ücretsizdir.
 

Kapıda Ödeme Sipariş 150 TL Üzeri Sİparişlerde Kapıda Ödeme seçeneği Aktif Olmaktadır. Kapıda Ödeme İçin Kargo Firmalarının Kargo Ücreti Harici Extra Aldığı Tahsilat Hizmeti Bedeli 10 TL dir. Bu Bedel Kargo Ücreti İle Karıştırılmamalıdır. Ayrıca Bu Bedelle Firmamızın Ticari Bir İlişkisi Olmayıp, Sipariş Maliyetinizin artmaması İçin Banka Havalesi Yada Kredi Kartı İle Ödeme Yapmanız Tavsiye Edilmektedir.

 

***Siparişim ne zaman kargolanacak?

Siparişleriniz 2 İş Günü İçinde Kargoya Verilir. Örneğin Bugun Gün İçinde Verdiğiniz Siparişiniz En Geç 2 Gün İçinde Hazırlanıp Kargolanacaktır. Cumartesi Pazarlar ve Resmi Diğer Tatil Günleri (Bayram -19 Mayıs Vb) Bu Süreye Dahil DEĞİLDİR.

Yukarıdaki Açıklamalardaki Ertesi İş Günü Kuralımıza Cumartesi ve Pazar Dahil Değildir. Cumratesi Pazar Gelen Siparişler İlk İş Günü Olan Pazartesi Kargolanmaya Başlar. Hafta Sonu Kapalı Olduğumuz İçin Bazı Siparişlerin Hazırlığı Pazartesi Bitmeyebileceğinden Salı Günü  Kargolanabilir. Hafta İçi Diğer Günler Gelen Siparişler(Yukarıda Yazılı Şartlar Çerçevesinde) Ertesi Gün Kargolanır.

Siparişimiz Ne Zaman Teslim Edilecek? 

Kargoya verilen ürün ortalama 2-3 gün içinde teslim edilmektedir.(pazar haric) Gecikmelerden kargo firması sorumludur. Gecikmelerde neden geciktiği sorusunun sorulması gereken firma kargo firmasıdır. Çünkü kargoya bizim hiç bir müdahelede bulunmamız mümkün değildir.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Üye girişi yaparak hesabım menüsünün sağında yer alan Siparişlerim bölümünden siparişinizin her aşamasını takip edebilirsiniz.

Ayrıca sistemde kayıtlı  mail adresinize takip numaranız gönderilmektedir.(Akşam 20:00 Dan Sonra)

Takip Linkinizi Sipariş Geçmişinizden Saat :20:30 dan sonra görebilirsiniz.

Takip Numaranızı Ayrıca Site Üstünde Yer Alan Kargo Takipden Kontrol Edebilirsiniz

Takip Numaranız ulaşmaz ise bize whatsap telefon veya email ile ulaşarak takip numaranızı alabilirsiniz

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

Adreste bulunamadığınızda kargo şirketileri tarafından "teslim edilemedi" bırakılır. " teslim edilmedi Kağıdı bırakılmadığında sorumluluk kargo şirketindedir". Bir sonraki iş günü siparişinizin bir kez daha adresinize getirilir. Kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman bilgisini paylaştığınızda, paketinizin doğru zamanda gelmesini sağlayabilirsiniz. İkinci kez gelindiğinde teslim edilemeyen siparişiniz geri iade edilir, geri dönen ürünlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Ürün tekrar gönderildiğinde 2. bir kez kargo bedeli ödemek zorundadır.

Tüm siparişler, yasaların gerektirdiği üzere irsaliye ve fatura ile kargolanır.
 

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma, vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, faturaya yansıyan ürünlerle aynı olduğundan emin olmanızı öneririz.

 

Çok Önemli Lütfen Dikkat

Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

 

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

"Destek' sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. 

 

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

* Kargonuzu teslim alırken, kargo yetkilisi yanınızdayken paketi kontrol etmenizi öneririz. Eksik/Hasarlı ürün tespit etmeniz durumunda; kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayınız. Tutanak tutulması, kargodaki problemin sizden değil, kargo firmasından kaynaklandığını gösterir. Tutanak sonucunda yeni ürün tarafınıza hemen kargolanacaktır.

* Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

* Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı, birlikte gönderilen dökümanları ve tüm aksesuarları ile göndermeniz gerekmektedir. Kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerin iadesi kabul edilmektedir.

* Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

* Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma, vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.

* İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.

*Özel tasarım ürünlerde, kullanıcı hatası olan ürünlerin iadesi kesinlikle yoktur. Üretim kaynaklı hatalarda ürünlerin yenileri yapılıp gönderilir.